“Zobacz siebie z innej perspektywy” to hasło nowej kampanii DRP GROUP skierowanej do firm produkcyjnych sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma zaprasza do swojego innowacyjnego i nowoczesnego świata tworzyw sztucznych, w którym EKONOMIA łączy się z EKOLOGIĄ, a ALTERNATYWA zwiększa KONKURENCYJNOŚĆ. O sukcesie firmy rozmawiamy z jej właścicielem – Przemysławem Miśkiewiczem.
DRP Group jest jednym z liderów rynku recyklingu oraz
compoundingu w Polsce, zajmujących się w głównej mierze produkcją modyfikowanych gatunków tworzyw, na bazie surowców pierwotnych i wtórnych (m.in.: ABS, PA, PBT, PC, PE, POM, PP, PS). Siła i potencjał Grupy tkwi w zdywersyfikowanym zakresie działalności oraz w zróżnicowanych segmentach rynku obsługiwanych przez współpracujące ze sobą firmy należące do Grupy DRP. Jakość usług i produktów oraz odpowiedzialne podejście do środowiska mają decydujące znaczenie w DRP Group, a produkowane przez nich materiały wykorzystywane są z powodzeniem w wielu gałęziach przemysłu. Firma udowodniła również, że współpracujące z nią przedsiębiorstwa mogą efektywnie wykorzystać powstające w toku ich działalności odpady, jako pełnowartościowy surowiec produkcyjny.
Redakcja: Jesteście przedsiębiorstwem, które nie boi się nowych wyzwań i nieustannie poszukujecie najlepszych rozwiązań i nowych technologii, które pomogą Wam oferować wyroby o lepszych parametrach i jeszcze bardziej konkurencyjnych cenach. Jak ocenia Pan przyszłość branży, w której działa firma?
Przemysław Miśkiewicz: W ostatnich miesiącach znacznie
wzrosło zainteresowanie ponownym wykorzystaniem odpadów
poprodukcyjnych tworzyw sztucznych w procesie produkcyjnym.
Branża dostrzega realną wartość użytkową tych materiałów, jako alternatywne źródła zasobów. Jest to naturalna odpowiedź na obecną sytuację związaną z niedoborem surowców na rynku oraz gwałtownym i radykalnym wzrostem ich cen.
R.: Obecnie ochrona środowiska jest bardzo często poruszanym tematem w branży tworzyw sztucznych. Czy oznacza to, że skupiacie się Państwo na projektach z zakresu recyklingu
P.M.: Odpowiedzialne podejście do środowiska zawsze miało
dla nas decydujące znaczenie. Gospodarka obiegu zamkniętego
staje się jedną z głównych podstaw polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Już nie tylko minimalizacja odpadów, ale również możliwość ich ponownego wykorzystania powszechnie wpisuje się w politykę rozwoju coraz szerszej grupy przedsiębiorstw sektora PTS.
R.: Czy ekonomia zrównoważonego rozwoju jest alternatywą
dla współczesnej gospodarki światowej?
P.M.: Wyobraźmy sobie, że firma wykorzystuje wytworzone odpady ponownie do procesów produkcyjnych. Dzięki współpracy compoundingowej z nami sięga do potencjału istniejących materiałów, a ich dostosowanie do indywidualnych wymagań odbywa się bez ponoszenia wysokich kosztów. Nasi klienci otrzymają tańsze źródło materiałowe, a taka oszczędność napędza ich innowacyjność i kreatywność.
R.: Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, jakie produkty mogą
Państwo zaoferować swoim klientom?
P.M.: Od wielu lat nasza działalność polega na zaopatrywaniu
zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w surowce do produkcji. Gama naszych produktów jest bardzo szeroka i oparta w głównej mierze na wtórnych matrycach polimerowych. Jesteśmy podmiotem znanym od lat na rynku, jako firma zajmująca się compoundingiem termoplastów, ze szczególnym uwzględnieniem tworzyw konstrukcyjnych, posiadająca od lat wdrożony i certyfikowany system zapewnienia jakości wg wymagań normy ISO 9001.
R.: Dziękujemy za rozmowę.
Zobacz artykuł w dwumiesięczniku “Tworzywa Sztuczne w Przemyśle” nr 4/2021